Ndërlidhjet

Mediat në Pakistan raportojnë për së paku 11 persona të vrarë dhe mbi 20 të plagosur nga një shpërthim i fuqishëm në një fushë futbolli.

Sulmi ka ndodhur në Karaçi dhe, sipas burimeve zyrtare, në shënjestër ka pasur një ministër provincial.

Ministri Javed Naghori ka ndjekur një ndeshje midis dy ekipeve lokale të fëmijëve. Ai ka shpëtuar i palënduar.

Mësohet se të vrarët janë fëmijë të moshës 6 deri në 15 vjeç.
XS
SM
MD
LG