Ndërlidhjet

Zjarr masiv në aeroportin e Nairobit


Ilustrim
Një zjarr masiv ka shkaktuar mbylljen e aeroportit ndërkombëtar të Nairobit “Jomo Kenyatta”, i cili është njëra nga qendrat më të mëdha të transportit në Afrikë.

“Përveç aterimeve emergjente, të gjitha fluturimet brenda dhe jashtë aerportit janë anuluar”, ka thënë Mutea Iringo, zyrtar në Ministrinë e Brendshme të Kenias.

Shkaku i zjarrit nuk është i qartë. Deri më tash, nuk është raportuar për viktima.
XS
SM
MD
LG