Ndërlidhjet

Njëzet viktima të reja në Siri


Siri - pamje arkivi
Së paku 20 persona kanë humbur jetën nga sulmet e ushtrisë siriane në provincën Latakia.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut ka thënë të shtunën se sulmi ka ndodhur gjatë natës së shkuar në qytetin Salma.

Presidenti sirian, Bashar al-Assad, kontrollon pjesën më të madhe të Sirisë jugure dhe qendrore, ndërsa kryengritësit mbajnë zonat në veri, pranë kifirit me Turqinë.

Kombet e Bashkuara vlerësojnë se mbi 100,000 njerëz kanë humbur jetën në Siri, prejse ka shpërthyer konflikti në mars të vitit 2011, ndërsa 1.7 milion të tjerë kanë braktisur vendin.
XS
SM
MD
LG