Ndërlidhjet

Obama nis pushimin veror


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka nisur pushimin veror në Ishullin Martha's Vineyard të shtetit Masaçusets.

Ai dhe Zonja e Parë, Michelle, do të qëndojnë nëntë ditë në një shtëpi me gjashtë dhoma gjumi në qytetin Çillmark.

Sekretari për shtyp i Shtëpisë së Bardhë, Jay Carney, ka thënë se Obama do të marrë njoftime të rregullta për sigurinë kombëtare dhe çështjet e brendshme.

Këshilltarja e sigurisë kombëtare, Susan Rice, dhe zëvendësshefi i personelit, Rob Nabors, janë në mesin e kontingjentit të vogël të ndihmësve të Shtëpisë së Bardhë, të cilët do të jenë me Obamën gjatë pushimit.

Presidenti do të kthehet në Uashington më 18 gusht.
XS
SM
MD
LG