Ndërlidhjet

Uragani godet Filipinet, 23 peshkatarë zhduken


Ilustrim
Një uragan i fuqishëm ka goditur Filipinet veriore, duke zhdukur së paku 23 peshkatarë.

Stuhia ka zbarkuar më veri të ishullit Luzon të hënën në mëngjes, duke sjellë erëra deri në 200 kilometra në orë dhe shira të furishëm.

Linjat e energjisë elektrike kanë rënë në disa pjesë, ndërsa udhëtimet me anije janë pezulluar, duke lënë mijëra pasagjerë në pritje.

Uragani Utor pritet të mbetet në veri të Filipineve gjatë gjithë ditës së sotme, para se të kalojë në det.

Ai po ashtu pritet të lëvizë në Detin e Kinës Jugore drejt jugut të Kinës.
XS
SM
MD
LG