Ndërlidhjet

Kriza ekonomike dhe izolimi, prioritete të Rohanit


Presidenti i Iranit, Hasan Rohani.
Parlamenti iranian është duke diskutuar për kabinetin që ka propozuar presidenti Hassan Rohani.

Duke iu drejtuar ligjvënësve në fillim të seancës, Rohani ka thënë se prioritet i tij do të jetë trajtimi i krizës ekonomike të vendit dhe i izolimit diplomatik.

“Të gjithë e dimë se vendi ynë është në situatë të vështirë sociale dhe ekonomike dhe presioni ndërkombëtar i ka acaruar edhe më shumë këto probleme”, ka thënë ai.

Rohani ka zbuluar kabinetin e tij prej 18 anëtarësh këtë muaj, pasi ka fituar zgjedhjet presidenciale të 14 qershorit.
XS
SM
MD
LG