Ndërlidhjet

Putini viziton Azerbajxhanin


Putin dhe Aliev - foto arkivi
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të vizitojë të martën Azerbajxhanin.

Kremlini ka thënë se Putini do të takohet me presidentin Ilham Aliev dhe se do të marrë pjesë në diskutime të gjera.

Ndihmësi i Putinit, Yuri Ushakov, ka thënë se janë përgatitur pesë ose gjashtë marrëveshje dypalëshe për t’u nënshkruar.

Ai nuk ka dhënë hollësi për përmbajtjen e tyre, por ka thënë se lidhen me fushën e energjisë.
XS
SM
MD
LG