Ndërlidhjet

Sulm vdekjeprurës në kafene të Irakut


Irak - foto arkivi
Një sulmues vetëvrasës ka vrarë së paku tetë persona në qytetin Balad të Irakut.

Sulmi ka ndodhur në një kafene të mbushur me njerëz dhe ka plagosur rreth 24 veta.

Militantët kanë kryer disa sulme nëpër kafene gjatë Muajit të Ramazanit, i cili ka përfunduar javën e kalaur.
XS
SM
MD
LG