Ndërlidhjet

Beograd: Serbët e Kosovës takohen me zyrtarët e lartë


Aleksandar Vuçiq (majtas) dhe Ivica Daçiq
Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiqi, dhe zëvendëskryeministri Aleksandar Vuçqi, nesër në Beograd do të takohen me përfaqëeusesit e serbëve të pjesës veriore të Kosovës, me ç’rast do të diskutohet për situatën aktuale.

Siç raportojnë mediat serbe, në delegacionin e serëve të pjesës veriore të Kosovës do të jenë përfaqësues nga Zubin Potoku, Leposaviqi, Zveçani dhe Mitrovica.

Konsiderohet se njëra nga çështjet, që mund të gjendet në agjendën e takimit, mund të jetë edhe ajo e zgjedhjeve lokale në Kosovë , më 3 Nëntor.
XS
SM
MD
LG