Ndërlidhjet

Papa lutet për viktimat në Egjipt


Papa Françesku
Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku, u ka bërë thirrje besimtarëve që të luten për viktimat e dhunës në Egjipt, një ditë pas përleshjeve të përgjakshme atje.

“Nga Egjipti vijnë lajme shumë të këqija. Dua të lutem për viktimat, familjet e tyre, të plagosurit dhe të gjithë ata që vuajnë”, ka thënë Papa.

Ai ka bërë thirrje që të gjithë të luten për “paqe, dialog dhe qetësi”.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG