Ndërlidhjet

Gjen marihuanë në depon e blerë në internet


(Ilustrim)
Një person në Ohio të SHBA-ve ka gjetur më shumë se 136 kg marihuanë që ishte vendosur në një depo e disenjuar në formë të armës meksikane.

Amerikani e kishte blerë në internet depon në fjalë, kanë njoftuar autoritetet të dielën, raporton Reuters.

Depo me peshë prej rreth gjysmë toni, e blerë prej Champion Safe Co në Utah, ishte ndërtuar në Nogales të Meksikos dhe ishte importuar për në magazinën e kompanisë, Champion me kamion.
XS
SM
MD
LG