Ndërlidhjet

Këngëtarja amerikane, Linda Ronstadt, e njohur për këngët si “You’re No Good”, është detyruar t’i japë fund karrierës pasi vuan nga sëmundja e Parkinsonit.

Ylli 67 vjeç ka thënë se është diagnostikuar me Parkinson rreth tetë muaj më parë dhe se nuk mund të këndojë më asnjë notë.

Parkinsoni është një sëmundje nevore që shkakton dridhje dhe lëvizje të ngadalta.

Këngëtarja amerikane ka shitur miliona albume në vitet 1970.
XS
SM
MD
LG