Ndërlidhjet

Serbia ka problem vetëm “me territorin e saj në Kosovë ”


Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq.
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, po qëndron për vizitë zyrtare në Kinë.

Në takim me kryetarin e Parlamentit të Kinës, Xhang Dexhiang, Nikolliq ka thënë se Serbia nuk ka më probleme me asnjë shtet në botë, pos me "pjesën e territorit të saj në Kosovë".

“Kosovën, as nuk e japim, as nuk mund ta na e rrëmbejnë”, ka thënë Nikolliq, raportojnë mediat serbe”.

“Sa i përket çështjes së Kosovës, ne e kuptojmë plotësisht dhe e mbështesim qëndrimin e Serbisë”, ka thënë në anën tjetër kryeparlamentari kinez, Dexhiang.
XS
SM
MD
LG