Ndërlidhjet

Aeroplani gjerman bën ulje emergjente në Dubrovnik


Ilustrim
Një aeroplan gjerman ka bërë ulje emergjente në aeroportin e Dubrovnikut, për shkak të tymit që është shfaqur në kabinën e udhëtarëve.

Aeroplani, i cili i përket kompanisë “Condor”, llojit “boing 757”, po fluturonte nga Egjipti për në Frankfurt.

Zëvendësdrejtori i aerportit në Dubrovnik, Frano Luetiq, ka thënë se 204 pasagjerët kanë dalë nga aeroplani dhe ndodhen në aeroport, derisa të mënjanohet prishja.
XS
SM
MD
LG