Ndërlidhjet

UEFA - ekipit të Kazakistanit; Mos therni më kafshë para ndeshjeve


(Ilustrim)
Ekipi kampion në futboll i Kazakistanit, Shakhtar Karagandy është kërcënuar nga UEFA se mund të përballet me masa disiplinore nëse vazhdon të "masakrojë" dhen para lojrave evropiane.

Lajmi është bërë i ditur përmes një komunikate të UEFA-s, raporton Reuters.

“Departamenti i garave të UEFA-s i ka shkruar FC Shakhter Karagandy dhe i ka informuar ata se prerja e kafshëve nuk është e pranueshme në apo përreth garave tona dhe se klubi do të përballet me sanksione nëse kjo vazhdon të ndodh prap”, thuhet në komunikatën e trupit qeverisës të futbollit evropian.
XS
SM
MD
LG