Ndërlidhjet

Hollande: Zgjidhja politike, qëllimi kryesor për Sirinë


Presidenti i Francës, Francois Hollande (Ilustrim)
Presidenti francez, Francois Hollande ka thënë të enjtën se një zgjidhje politike duhet të mbes fokusi për Sirinë.

Mirëpo, kjo sipas Hollande mund të ndodhë vetëm nëse komuniteti ndërkombëtar ndalon vrasjet në Siri dhe më mirë të përkrahë opozitën e presidentit aktual, Bashar al Assad.

“Çdo gjë duhet bërë për të arritur një zgjidhje politike, por kjo mund të ndodhë nëse koalicioni (opozitar) mund të paraqitet si alternativ me fuqinë e duhur”, Hollande ju ka thënë reporterëve pas takimit me udhëheqësin e Koalicionit Kombëtar Sirian, Ahmed Jarba.
XS
SM
MD
LG