Ndërlidhjet

Rusia arreston 21 ekstremistë islamikë


Ilustrim
Zyrtarët rusë të sigurisë kanë arrestuar 21 ekstremistë të dyshuar islamikë në qytetin Tobolsk të Siberisë.

Mësohet se tre nga të arrestuarit janë shtetas të huaj.

Në banesat e tyre thuhet se janë gjetur 40 libra dhe broshura që përfshihen në listën e materialeve, të cilat nga autoritetet ruse konsiderohen si ekstremiste.

Dy nga të dyshuarit kanë pasur edhe drogë me vete, në momentin kur janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG