Ndërlidhjet

Merkel e Putin flasin për Sirinë


Merkel dhe Putin - foto arkivi
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, janë pajtuar se konflikti në Siri duhet të zgjidhet me mjete politike.

Merkel i ka bërë thirrje Putinit që përmes Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të arrihet “reagim i shpejtë dhe unanim”.

“Kombet e Bashkuara janë vendi përmes së cilit duhet të zgjidhet kriza”, ka thënë ajo.

Dy zyrtarët kanë biseduar përmes telefonit.
XS
SM
MD
LG