Ndërlidhjet

Presidencialet në Taxhikistan më 6 nëntor


Taxhikistan
Parlamenti i Taxhikistanit ka caktuar 6 nëntorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale.

Presidenti Emomali Rakhmon pritet të garojë për mandatin e katërt.

Rakhmon ka qenë president qysh në vitin 1994.

Në vitin 2003 ka fituar referendumin që i ka mundësuar të garojë për rizgjedhje më 2006 dhe këtë vit.
XS
SM
MD
LG