Ndërlidhjet

Sonte ndeshja për Superkupën e Evropës


Stërvitjet e Chelsea-it në Pragë
Kryeqyteti i Çekisë, Praga, ka bërë të gjitha përgatitjet për zhvillimin e Superkupës së Evropës.

Në staudiumin Synotip Arena sonte do të përballen Bayern Munchen, fituesi i Ligës së Kampionëve, dhe Chelsea, fitues në Europa League.

Sipas raporteve, ajo që e bën interesante këtë sfidë është edhe fakti që përballë njëri-tjetrit do të jenë trajnerët Pep Guardiola dhe Jose Mourinho, mes të cilëve ekziston një rivalitet.
XS
SM
MD
LG