Ndërlidhjet

Papa Françesku, në një letër dërguar presidentit rus, Vladimir Putin për konferencën e G20-ës, të enjtën, ka kërkuar që liderët botëror të “lënë anash ndjekjen e kotë të një zgjidhje ushtarake” në Siri, raporton Reuters.

“Më mirë, le të ketë një përkushtim të ri për të kërkuar, me kurajo dhe vendosmëri, një zgjidhje paqësore përmes dialogut dhe negociatave ndërmjet palëve, të përkrahur unanimisht nga komuniteti ndërkombëtar”, ka thënë Papa përmes letrës.
XS
SM
MD
LG