Ndërlidhjet

Policia holandeze rekruton minj


(Ilustrim)
Dhjetë minj ngjyrë kafe janë rekrutuar nga policia holandeze për t’iu ndihmuar ekspertëve të forenzikës për armë zjarri që përmes nuhatjes të gjejnë mbetje të të shtënave me armë.

Zëdhënësi i policisë, Ed Kraszewski, i ka thënë agjencisë së lajmeve, Reuters se minjtë e kanë nuhatjen jashtëzakonisht të zhvilluar dhe trajnohen më kollaj dhe më lirë se sa qentë.

Ekspertët thonë se në disa shtete, minjtë tashmë përdoren për të nuhatur minat tokësore.
XS
SM
MD
LG