Ndërlidhjet

Gjokoviq dhe Nadal në finale të U.S.Open


Gjokoviq dhe Nadal - foto arkivi
Tenistët Novak Gjokoviq dhe Rafael Nadal do të ndeshen sërish bashkë në finalen e madhe të U.S.Open.

Kjo do të jetë hera e tretë që ata vihen përballë në finalen e këtij Grand Slam-i.

Novak Gjokoviq, numri 1 i botës, ka mundur në gjysmëfinale zviceranin Wawrinka, ndërsa Rafael Nadal, numri 2 i botës, ka mposhtur francezin Gasquet në gjysmëfinalen tjetër.

Finalja do të luhet të hënën.
XS
SM
MD
LG