Ndërlidhjet

Një tërmet prej 5 shkallësh të Richterit ka goditur Greqinë.

Raporte për viktima ose dëme materiale nuk ka.

Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka thënë se tërmeti ka goditur rreth 30 kilometra në jug të qytetit Pirgos dhe se ka qenë në thellësi prej 4.92 kilometrash.
XS
SM
MD
LG