Ndërlidhjet

Iran: 44 të vdekur nga ndeshja e autobusëve


Teheran
Së paku 44 njerëz kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga përplasja e dy autobusëbe në jug të Teheranit.

Sipas mediave iraniane, përplasja ka ndodhur pasi njëri nga autobusët ka dalë në korsinë e kundërt, për shkak të një gome të shfryrë.

Më shumë se 20,000 njerëz humbasin jetën në aksidente rrugore çdo vit në Iran.
XS
SM
MD
LG