Ndërlidhjet

Shpërthen meteori mbi Alabama


(Ilustrim)
Një meteor i përmasave të një topi të bejsbollit ka shpërthyer mbi pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e së hënës, duke e krijuar një rrip të dritës, një zhurmë të madhe dhe jashtëzakonisht shumë postime në rrjetin social Twitter, raporton Reuters.

Meteori është paraqitur mbi Alabama, duke ecur me shpejtësi prej mbi 122 mijë km për orë.

Ai është shpërthyer në më shumë se 40 km mbi Woodstock të Alabamas.
XS
SM
MD
LG