Ndërlidhjet

Në Japoni vazhdojnë kërkimet për të zhdukurit nga cuanami


Japoni, mars 2011.
Policia dhe personeli i rojës bregdetare në Japoni kanë rinisur kërkimet për mbetjet e mbi 2,500 personave, që vazhdojnë të mbesin të zhdukur qysh nga tërmeti dhe cunami i vitit 2011.

Rreth 90 zhytës kanë kërkuar ujërat në qarkun Onahama të prefekturës Fukushima.

Hera e fundit që është zbuluar një trup ka qenë në qershor të vitit 2012.

Nga katastrofa e para dy vjetëve janë konfirmuar të vdekur 15,883 persona.
XS
SM
MD
LG