Ndërlidhjet

Sulm pranë xhamisë në Bagdad, 15 të vrarë


Bagdad - foto arkivi
Së paku 15 njerëz kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i makinës bombë pranë një xhamie shiite në Bagdad.

Nuk është ende e qartë se kush qëndron prapa sulmit.

Kombet e Bashkuara kanë thënë se rreth 800 irakianë janë vrarë nga dhuna në muajin gusht.

Gjakderdhja e vazhdueshme ka rritur shqetësimet për rikthimin e dhunës sektare të vitit 2006-07.
XS
SM
MD
LG