Ndërlidhjet

Izraeli, pa entuziazëm e pranon planin rus për Sirinë


Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu së bashku me ministrin, Yuval Steinitz në Tel Aviv, 10 shkurt 2011
Një zyrtar i lartë izraelit ndonëse jo entuziast për planin rus që thotë se Siria do e dorëzojë armatimin kimik të saj, të enjtën e ka përkrahur atë, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

"Nuk mund të them se kam besim të plotë, por nëse propozimi rus… para së gjithash, vërtetë do ta largojë armatimin kimik nga Siria, dhe më pas do e shkatërrojë atë…atëherë kjo është njëra nga mënyrat për t’i dhënë fund kërcënimit gjithashtu”, i ka thënë ministri i çështjeve strategjike, Yuval Steinitz, radios ushtarake izraelite.
XS
SM
MD
LG