Ndërlidhjet

Përdhunimi fatal në Indi: Sot shpallet dënimi


Ilustrim
Gjykata në Indi do të shpallë sot dënimet për katër personat e dënuar në një rast të përdhunimit fatal.

Ata janë shpallur fajtorë të martën për përdhunimin e një vajze 23-vjeçare, e cila më pas ka vdekur nga plagët.

Rasti ka ndodhur në dhjetor të vitit të kauluar në Nju Delhi dhe ka shkaktuar protesta në gjithë Indinë.

Fajtorët përballen me burgim të përjetshëm ose varje.
XS
SM
MD
LG