Ndërlidhjet

Putin thotë se Irani ka të drejtë në energji nukleare


Ilustrim
Presidenti i Rusisë Vlladimir Putin tha sot se Teherani ka të drejt të gjenerimit të energjisë bërthamore për qëllime paqësore.

Ai i bëri këto komente gjatë samitit të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait që po zhvillohet në kryeqytetit kirgiz Bishkek të premten.

Putin tha se Irani po ashtu ka të drejtë të pasurojë uraniumin dhe ka lavdëruar gatishmërinë e Teheranit për të bërë transparent programin e vet bërthamor.
XS
SM
MD
LG