Ndërlidhjet

Al Kaida në Jemen konfirmon vdekjen e liderit


Jemen
Dega e Al Kaidës në Jemen ka konfirmuar se sulmet ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë vrarë një komandant të lartë të saj.

Grupi terrorist ka thënë se Qaed al-Thahan dhe një person tjetër janë vrarë në provincën jugore të Jemenit, Baitha.

Autoritetet jemenase kanë raportuar vdekjen e Thahabit, udhëheqësit të Al Kaidës në Gadishullin Arabik, më 30 gusht.
XS
SM
MD
LG