Ndërlidhjet

Konfirmohet vrasja e komandantit të Al Kaedës në Jemen


Një ushtar jemenas qëndron pranë një ndërtese të shkatërruar gjatë luftimeve me militantët islamik (Ilustrim)
Dega e Al Kaedës në Jemen e ka konfrmuar se një sulm ajror amerikan e ka vrarë një nga komandantët kryesor të saj në fund të muajit gusht.

Një deklaratë e publikuar në faqen e internetit të rrjetit të militantëve islamik thuhet se Qaed al Thahad dhe një person tjetër janë vrarë nga një sulm ajror amerikan në Baitha, krahinë jugore e Jemenit.

Zyrtarët e sigurisë të Jemenit e kanë raportuar vrasjen e Thahabit, lideri i Al Kaedës në Gadishullin arabik, më 30 gusht.
XS
SM
MD
LG