Ndërlidhjet

Miss New York e fiton titullin Miss USA


(Ilustrim)
Miss New York, Nina Davuluri, 24 vjeçare e ka fituar titullin e Miss Amerikës të dielën, duke e mbajtur kështu për të dytin vit më radhë çmimin e më të bukurës së SHBA-ve në New York.

Davuluri, e cila aspiron të bëhet mjeke, i ka mundur pretendentet e 49 shteteve amerikane, përfshirë edhe atë të Ishujve Virgjine dhe Puerto Rikos.
XS
SM
MD
LG