Ndërlidhjet

Në Durrës zhvillon punimet samiti i presidentëve të rajonit


Foto arkivi
Samiti i pestë i presidentëve të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi zhvillon sot punimet në Durrës.

Takimi i shefave të rajonit afirmon angazhimin e këtyre vendeve për dialog dhe forcim të partneritetit ekonomik.

Në samit nuk marrin pjesë presidentët e Serbisë dhe të Bosnjës.
XS
SM
MD
LG