Ndërlidhjet

Maqedoni: 30 ditë paraburgim për “spiunët”


Provat që ka mbledhur policia e Maqedonisë në aksionin "Spiuni".
Të dyshuarve për spiunazh dhe shantazh, të cilët janë arrestuar të hënën në Maqedoni, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Gjashtëmbëdhjetë të dyshuar do të qëndrojnë në burg, ndërsa njëri, për shkak të sëmundjes, në arrest shtëpiak.

Në mesin e të rrestuarve në aksionin policor “Spiuni” janë edhe zyrtarë të lartë të Maqedonisë.

Banda dyshohet se u ka dhënë informacione sekrete dhe të besueshme shërbimeve të huaja të sigurisë.
XS
SM
MD
LG