Ndërlidhjet

KFOR-i dënon sulmin ndaj EULEX-it


Zveçan, 19 shtator 2013.
Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë (KFOR) ka dënuar fuqishëm sulmin kundër patrullës së EULEX-it, i cili ka lënë një doganier lituanez të vrarë.

Komandanti i KFOR-it, Salvatore Farina, ka shprehur ngushëllimet e tij për familjen e të ndjerit.

KFOR-i po ashtu ka thënë se vazhdon të mbështesë zhvillimin e një Kosove të qëndrueshme, demokratike dhe shumetnike.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG