Ndërlidhjet

LDK: Sulm ndaj koncepteve evropiane


Logo e LDK-së
Lidhja Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër sulmin e sotëm ndaj pejsëtarëve të EULEX-it në Zveçan, në të cilin ka humbur jetën një pjesëtar lituanez i këtij misioni dhe janë plagosur dy të tjerë.

“LDK-ja konsideron se aktet e tilla kriminale janë sulme ndaj koncepteve evropiane, për të cilat angazhohen me të gjitha forcat qytetarët e Republikës së Kosovës”.

“LDK-ja kërkon që rasti të hetohet dhe të zbardhet sa më parë që të jetë e mundur dhe që kryrësit e kësaj vepre tepër të rëndë të dalin para organeve të drejtësisë”, thuhet në reagimin e kësaj partie.
XS
SM
MD
LG