Ndërlidhjet

Luftetarët afganë e kanë sulmuar një konvojë policor në krahinën verore afgane të Badakhshanit, duke vrarë 20 oficerë dhe lënduar 12 të tjerë.

Zëvendës guvernatorit krahinor, Mohammad Baydar, i ka konfirmuar të dhënat për shërbimin afgan të Radios Evropa e Lirë, duke shtuar se edhe në radhët e talibanëve janë shkaktuar humbje të mëdha.

Talibanët kanë thënë se kanë vrarë 25 ushtarë qeveritar dhe kanë marrë peng 12 të tjerë, duke përfshirë edhe një oficer.

Ministria e brendshme e ka mohuar se ushtarët e këtij shteti të jenë marrë peng.
XS
SM
MD
LG