Ndërlidhjet

Disa persona janë qëlluar në pjesën jugore të Chicagos mbrëmjen e së enjtës sipas orës amerikane, raporton Retuers duke u mbështetur në njoftimet e policisë amerikane.

Policia, megjithatë nuk ka arritur që menjëherë të konfirmojë raportimin e bërë në një blog të Chicago Tribune ku thuhej se 11 persona janë qëlluar me armë zjarri, përfshirë edhe një fëmijë 3 vjeçar.

Zyrtar e policisë së këtij qyteti, Amina Greer ka thënë se të shtënat kanë ndodhur në orën 10:15 të natës, gjithëmonë sipas orës lokale.

Nuk është raportuar ende për ndonjë fatalitet, ka thënë Greer, dhe se ende askush nuk është arrestuar për rastin.
XS
SM
MD
LG