Ndërlidhjet

Sulm me mjet shpërthyes në veri të Mitrovicës


(Ilustrim)
Në orët e para të mëngjesit ka pasur një shpërthim në pjesën veriore të qytetit të Mitrovicës.

“Ka pasur një shpërthim në lagjen e boshnjakëve në afërsi të zyrës së postës dhe telekomit. Nuk ka të lënduar në njerëz, përpos disa dëmëve materiale”, e ka konfirmuar lajmin për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Kelani gjithashtu ka thënë se “policia tashmë i ka nisur hetimet intenzive në lidhje me sulmin”.
XS
SM
MD
LG