Ndërlidhjet

Kompania BlackBerry i përjashton 4500 punëtorë


Ilustrim
Prodhuesi i telefonave të mençur, që aktualisht ka probleme, BlackBerry, ka shpallur se do t’i përjashtoj 4500 punëtorë, duke e reduktuar fuqinë punëtore për 40%.

Kompania tha se pret që javën e ardhshme të raportoj humbje për tremujorin e fundit prej afro 950 milionë dollarë.

Analistët thonë se kjo gjendje do ta vështirësoj kompaninë BlackBerry që të gjejë blerës.

Kjo kompani nuk ia doli që në treg ta përballoj konkurrencën e fuqishme nga firmat Apple Iphone dhe Samsung Galaxy.
XS
SM
MD
LG