Ndërlidhjet

Vazhdon kriza në Nairobi, 69 të vrarë


Nairobi, 23 shtator 2013.
Të shtëna dhe shpërthime janë dëgjuar sot në një qendër tregtare në kryeqytetin e Kenias, Nairobi.

Së paku 69 njerëz janë vrarë dhe mbi 170 të tjerë janë plagosur qysh të shtunën, kur edhe kanë nisur luftimet midis militantëve dhe forcave të sigurisë.

Raportet thonë se 15 militantë dhe disa pengje vazhdojnë të mbesin brenda qendrës Westgate.

Kryeministri britanik, David Cameron, pritet të mbajë një takim me komitetin për emergjenca të qeverisë.
XS
SM
MD
LG