Ndërlidhjet

Prishtina e Beogradi vazhdojnë dialogun teknik


Ilustrim
Në Bruksel vazhdojnë sot bisedimet teknike midis Prishtinës dhe Beogradit për gjyqësorin dhe policinë.

Mediat në Beograd raportojnë se delegacioni serb udhëhiqet nga ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin.

Në krye të delegacionit kosovar, ndërkaq, është zëvendëskryeministrja Edita Tahiri.

Për zbatimin në praktikë të Marrëveshjes së Brukselit, palët do të flasin me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG