Ndërlidhjet

Autoritetet ruse kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme në zonën përreth Soçit, për shkak të përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut.

Zjarrfikësit kanë pompuar ujin nga rrugët e qytetit bregdetar, i cili do të mirëpresë Lojërat Olimpike Dimërore vitin e ardhshëm.

Në Soçi ka po ashtu ndërprerje të energjisë elektrike.

Kreu i Komitetit Olimpik të Rusisë, Alexander Zhukov, ka thënë se pavarësisht përmbytjeve, nuk ka asnjë dyshim se Soçi do të jetë gati për Olimpiadë në muajin shkurt.
XS
SM
MD
LG