Ndërlidhjet

Johnson, numër 1 në shitjen e albumeve muzikore


(Ilustrim)
Këngëtari popullor nga Hawaii, Jack Johnson për të katërtën herë ka arritur në pozitën numër 1 në listën e albumeve më të shitura në SHBA, derisa këngëtari nga Zelanda e Re, Lorde i ka tejkaluar Katy Perry dhe Miley Cyrus në listën e këngëve më të pëlqyera në internet.

Deri më tash janë shitur 117 mijë kopje të albumit të Johnsonit, “From Here to Now to You”, raporton agjencia e lajmeve, Reuters.

Ky ka qenë albumi i vetëm që ka arritur të shesë më shumë 100 mijë kopje gjatë kësaj jave.
XS
SM
MD
LG