Ndërlidhjet

Dhjetëra të vrarë gjatë protestave në Sudan


(Ilustrim)
Së paku 29 persona janë vrarë gjatë tre ditëve të protestave të dhunshme në Sudan që u nxitën nga një vendim qeveritar për të hequr disa subvencione për naftë, raporton AFP të enjtën.

“Ne i kemi pranuar 21 trupa të pajetë”, që prej protest aka nisur të hënën, një burim brenda një spitali në qytetin Omdurman i ka thënë AFP-së.

Tetë persona të tjerë janë vrarë në rajone të tjerë të këtij shteti, sipas familjarëve të viktimave dhe dëshmitarëve.
XS
SM
MD
LG