Ndërlidhjet

Egjipti pranon 2 miliardë dollarë nga Kuvajti


(Ilustrim)
Banka Qëndrore e Egjptit ka pranuar një deposit prej 2 miliard dollarëve nga Kuvajti, ka njoftuar guvernatori i kësaj banke, raporton Reuters.

Depoziti është pjesë e një ndihme prej 12 miliardë dollarëve nga Arabia Saudite, Kuvajti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe që i janë premtuar Egjiptit që prej që ushtria e hoqi nga pushteti liderin islamik, Muhammad Morsi më 3 korrik.
XS
SM
MD
LG