Ndërlidhjet

Prishtina dhe Beogradi diskutojnë për zgjedhjet


Ilustrim
Delegacionet e Prishtinës dhe të Beogradit takohen sot në Bruksel për të diskutuar përgatitjet për zgjedhjet e 3 nëntorit në Kosovë.

Takimi organizohet nga OSBE-ja, ndërsa një nga temat e tij do të jetë regjistrimi për votim i serbëve të zhvendosur, raportojnë mediat serbe.

OSBE-ja kryeson grupin punues për zgjedhjet, në kuadër të negociatave për normalizimin e marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit.
XS
SM
MD
LG