Ndërlidhjet

Dagestan: Nga sulmet – 5 policë dhe 2 civilë të vrarë


Pamje nga një fshat në Dagestan të Rusisë
Pesë policë dhe tre civilë janë vrarë në disa incidente të ndara në republikën e trazuar ruse, Dagestan.

Ministria e brendshme e Dagestanit tha se sulmues të panjohur, mbrëmë vonë e kanë vrarë një policë në një kafene, që nuk ishte në detyrë.

Poashtu, dje një person i panjohur e ka vrarë një policë, derisa ai po kthehej në shtëpi.

Sipas ministrisë, në incidentin e tretë, gjatë të shtënave me militantët e dyshuar, që kanë zgjatur deri sot në mëngjes, janë vrarë tre policë dhe tre civilë.

Policia tha se i ka vrarë katër militantë.
XS
SM
MD
LG